Home

neîndemânatic datorie lovitură turnee de tenis in republica moldova Asimila recompensă Banchet

O jucătoare din Larga a devenit premiantă la 8 turnee de tenis de masă  consecutiv
O jucătoare din Larga a devenit premiantă la 8 turnee de tenis de masă consecutiv

Jucători din R. Moldova, la IAȘI TENNIS TROPHY, cel mai important turneu de  TENIS rezervat copiilor sub 12 ani
Jucători din R. Moldova, la IAȘI TENNIS TROPHY, cel mai important turneu de TENIS rezervat copiilor sub 12 ani

Moldova găzduiește un turneu de tenis: Vor evolua peste 60 de jucători -  SafeNews
Moldova găzduiește un turneu de tenis: Vor evolua peste 60 de jucători - SafeNews

Jucătoarea de tenis din Republica Moldova, Vitalia Stamat, a obținut locul  doi la turneul din seria ITF Womens Circuit „$15,000 Moscow” - #diez
Jucătoarea de tenis din Republica Moldova, Vitalia Stamat, a obținut locul doi la turneul din seria ITF Womens Circuit „$15,000 Moscow” - #diez

FNTM – Federația Națională de Tenis din Moldova

A avut loc ceremonia de premiere a Turneului în numele lui Vasile Dobîndă  Vineri, 2 iunie 2017, a avut loc ceremonia de premiere a turneului în  numele lui Vasile Dobîndă, care visează
A avut loc ceremonia de premiere a Turneului în numele lui Vasile Dobîndă Vineri, 2 iunie 2017, a avut loc ceremonia de premiere a turneului în numele lui Vasile Dobîndă, care visează

National Tennis Federation of Moldova | Chisinau

Events list
Events list

AGORA - Victorie pentru Republica Moldova: Tenismana Anastasia Bozova a  câștigat turneul Lodz Cup 2019 din Polonia
AGORA - Victorie pentru Republica Moldova: Tenismana Anastasia Bozova a câștigat turneul Lodz Cup 2019 din Polonia

National Tennis Federation of Moldova (@TennisMoldova) / Twitter

Cum au confundat australienii imnul Moldovei cu cel al României, la debutul  unui turneu de tenis din Sydney | Digi24
Cum au confundat australienii imnul Moldovei cu cel al României, la debutul unui turneu de tenis din Sydney | Digi24

Events list
Events list

Calendar – FNTM

Tenismanul moldovean Radu Albot a produs o surpriză la turneul Australian  Open! | Telegraph.md - Știri din Moldova
Tenismanul moldovean Radu Albot a produs o surpriză la turneul Australian Open! | Telegraph.md - Știri din Moldova

Tenismena din Moldova Adriana Sosnovschi a câștigat un turneul ITF în Turcia

Un jucător de tenis de masă din Republica Moldova a câștigat două titluri  la un turneu din Spania - #diez
Un jucător de tenis de masă din Republica Moldova a câștigat două titluri la un turneu din Spania - #diez

TVR MOLDOVA
TVR MOLDOVA

Lista tenismenilor din Moldova care au intrat în clasamentul ATP la proba  de simplu - #diez
Lista tenismenilor din Moldova care au intrat în clasamentul ATP la proba de simplu - #diez

Jucătorii de tenis moldoveni, în sferturi la un turneu din Cipru

National Tennis Federation of Moldova - Jucătoarea de tenis din Republica  Moldova în vârstă de 12 ani, Eva Zabolotnaia, a ocupat locul doi la turneul  ”Cupa ATH București”. Competiția de categoria I
National Tennis Federation of Moldova - Jucătoarea de tenis din Republica Moldova în vârstă de 12 ani, Eva Zabolotnaia, a ocupat locul doi la turneul ”Cupa ATH București”. Competiția de categoria I